Otázky a odpovědi

Kdy je vhodná doba shánět svatebního fotografa?

Kvalitního fotografa je třeba rezervovat ideálně rok před svatebním termínem. Já osobně mám již začátkem roku většinu svatebních termínů obsazených.

Fotíte také jen obřad?

V hlavní sezóně (květen – říjen) nabízím 8h a 12h focení. Kratší obsáhne, dle mých zkušeností, přípravy nevěsty až první tanec, delší i večerní zábavu. Není problém domluvit se i na delším focení. Kratší varianty než tyto se mi bohužel nevyplatí v hlavní sezoně fotit. Mimo hlavní sezónu, nebo mimo soboty, čtvrtky a pátky, se dá na kratším focení dohodnout.

Jak dlouho trvá focení ženicha a nevěsty?

To je čistě individuální. Fotil jsem už 15 minut v hustém dešti, kdy nebyla jiná možnost, nebo také 3h, kdy ženich s nevěstou milovali focení a tento čas k tomu měli rezervovaný.

Osobně bych doporučil vyhradit si na focení hodinu až hodinu a půl. Ideálně k večeru, kdy je nejatraktivnější světlo.

Nezapomeňte připočíst případné přejezdy na místo focení a zpět.

Kolik svatebních fotografií dostaneme?

350 fotografií u 8h balíčku, 500 fotografií u 12h balíčku, rozděleny do složek (aranžované, přípravy, obřad, skupinky, hostina, zábava). Dle mého ideální počet fotografií, kdy prohlížení fotografií nenudí a užíváte si každou fotografii.

Jsou fotografové, kteří nabízejí 1000 i 2000 fotografií. Vesměs se jedná o spoustu duplicitních fotografií, většinou neupravených, nebo prohnaných nějakým filtrem. Případně po vás ještě chtějí, ať si vyberete fotografie, které se následně upraví.

Třídění fotografií, dvě až tři hodiny práce, beru na svá bedra. Odstraním duplicitní fotografie, špatně zaostřené, nebo ty s očividným nedostatkem (mrknutí, atd.). Zbytek fotografií jednotlivě upravuji. Vždy ode mě dostanete o něco více fotografií, než je ve smlouvě a navíc se nemusíte bát, že o nějaké fotografie přijdete.

Kdy fotografie dostaneme?

Smluvně máte zajištěno do jednoho měsíce. Avšak většinou to stihnu ještě dříve.

Nějaké doprošování po třech měsících u mě opravdu nehrozí 🙂

Tisknete fotografie?

U některých svatebních balíčků mám i tištěné fotografie, nebo také luxusní fotoknihy. Není však problém domluvit se na jiném počtu, či rozměrech. Všechny vaše fotografie samozřejmě naleznete na svatebním flash disku a také na mých stránkách v sekci “osobní galerie”, pokud zadáte váš unikátní kód, který ode mne dostanete.

Fotíte i v zahraničí?

Samozřejmě. Nemám problém dojet kamkoli. Avšak je třeba počítat s částkou za dopravu, případně i za ubytování.

Upravujete všechny fotografie?

Ano. Všechny fotografie na flash disku prošly ručními úpravami. Žádné skryté poplatky za následnou úpravu nemám, protože již žádná není potřeba.

Jak probíhá focení, pokud prší?

Většinou neprší celý den, ale pokud se tak stane, můžeme fotit v interiérech, které jsou nám k dispozici a vytvořit tak originální fotografie. Samozřejmě se dá fotit i v dešti, pokud to nevěstě nevadí. Můžou tak vzniknout zajímavé a netradiční fotografie a ještě se vyblbneme v kalužích jako “za mlada” 🙂

Proč si máme vybrat právě vás?

Dělám svou práci kvalitně a rád. Jsem férový a spolehlivý. Vždy dostanete více fotografií, než je ve smlouvě. Všechny fotografie bez výjimek prochází úpravou, aranžované i retuší. Neúčtuji si žádné další příplatky, protože ode mě dostáváte vždy kompletně hotové dílo. Říká se, že jsem sympaťák a je se mnou sranda 🙂

Tak neváhejte mě kontaktovat.