Fotograf JAN VLČEK

minimalizovat
zobrazit menu

Není cena fotografa za nafocení jednoho svatebního dne poměrně vysoká?

Mohlo by se na první pohled zdát, avšak samotné focení je jen jedna z mnoha položek, které cena odráží. Zde je pár základních:


Kdy je vhodná doba shánět fotografa?

Dobrého fotografa je třeba rezervovat minimálně půl roku před obřadem. Já osobně mám již v únoru většinu termínů obsazených.

Fotíte také jen obřad?

Nejkratší variantu mám 6 hodin, což je asi od příjezdu nevěsty s ženichem před místo obřadu, až po první tanec. Kratší varianty se bohužel nevyplatí v hlavní sezoně fotit. Mimo hlavní sezónu, nebo mimo soboty a pátky s tím problém nemám.

Tisknete fotografie?

U některých svatebních balíčků mám i tištěné fotografie, nebo také luxusní fotoknihy. Není však problém domluvit se na jiném počtu, či rozměrech. Všechny vaše fotografie samozřejmě naleznete na svatebním DVD a také na mých stránkách v sekci "osobní galerie", pokud zadáte váš unikátní kód, který ode mne dostanete.

Fotíte i v zahraničí?

Samozřejmě. Nemám problém dojet kamkoli. Avšak je třeba počítat s částkou za dopravu, případně i ubytování.

Upravujete všechny fotografie?

Ano. Všechny fotografie na DVD prošly úpravami. Žádné skryté poplatky za následnou úpravu nemám, jelikož již není třeba.

Jak probíhá focení, pokud prší?

Většinou neprší celý den, ale pokud se tak stane, můžeme fotit v interérech, které jsou nám k dispozici a vytvořit tak originální fotografie. Ale samozřejmě nemám problém fotit v dešti, pokud to nevěstě nevadí. Mohou tak vzniknout zajímavé a netradiční fotografie.

Proč si máme vybrat právě vás?

Vždy dostanete více fotografií, než je ve smlouvě. Všechny fotografie bez výjimek prochází upravou. Neúčtuji si žádné další příplatky, protože ode mne dostáváte vždy kompletně hotové dílo. A prý jsem sympaťák:)

/